Az adrenalintúladagolás, avagy hányféleképpen lehet megölni valakit. Néha kellenek az ilyen filmek, amikor agy kikapcsol, mert szükség az nincs rá, viszont akcióbuzi énünk még így is ujjongani fog minden percben. Mert a The Raid kb. ilyen: cirka tíz perces alapozás után másfél óráig nincs megállás, csupán csak tömény akció, tapintható feszültséggel karöltve. Ki gondolta volna, hogy az év első igazán jó akcióélménye - ha az Avengers-t nem számítjuk, az mégis csak szuperhős mozi - egyenesen Ázsiából csapódik az arcunkba?
Elit különleges alakulat egy tömbházat készül bevenni. A házban él ugyanis a környékbeli alvilág főnöke. De, hogy ne legyen olyan egyszerű a kommandó dolga: a lakásokban néhány kivétellel egytől egyig gyilkosok, dílerek, és egyéb rossz arcok tengetik mindennapjaikat, felfegyverkezve, csőre töltve. Hiába profi alakulat készül betörni, azért nekik is fel kell kötni a gatyeszt. Bizony, jól olvasod, az egész film konkrétan nem más, mint egy razzia. Csapat megérkezik, megbeszélik gyorsan a dolgokat, majd rajtaütnek.
Nem is akárhogy. Ugyanis a bunyók leírhatatlanul jók. Ha bejöttek például a Bourne filmek összecsapásai, akkor minden esély megvan rá, hogy ezeket is szeresd. Nyilván elég sokszor esnek túlzásokba ezeket illetően, de hidd el, amikor már három perce non-stop csak püfölik egymást a kissé elvontabb dub-stephez hasonlító dallamokra, addigra már annyira beszippant, hogy nem igazán tud érdekelni, milyen képtelenségeket látsz. Mindamellett nem spóroltak a művérrel sem, amikhez hozzápasszolnak még a remek belassulások is. Tipikus példája annak, amikor egy maximumra pörgetett trailer nem hazudik.
Az ázsiai filmekre az egyik legjellemzőbb tulajdonság a megannyi vérengzés mellett a karakterek jelleme, hiszen általában remekül sikerül körülírni őket, kiragadva a kétdimenziós figurák ezerszer lerágott tömkelegéből. Ebben az esetben egy kissé talán sablonos fordulat következik be a film második felében, amelynek következtében egy kicsit még a lelkesedésem is lankadt, hiszen az addig látottak után ez némileg kilógott a képből. Persze joggal mondhatjuk, hogy semmi gáz, mivel a következő pillanatban már újra fröccsenik, aminek fröccsennie kell, törnek a bordák és ropognak a gépfegyverek.
A The Raid ugyanis pontosan ezt szállítja, csak éppen az író-rendező Greath Evans úgy tűnik, nem bírta megállni, hogy kicsit csavarjon a dolgokon, legyen az akármennyire elcsépelt próbálkozás. Annyi baj legyen. Kőkemény akciók, remek zenei talpalávalóval. Lemerem fogadni, hogy sokunk kedvence lesz, hiszen mióta vártunk már egy ilyen akcióorgiára. Naná, hogy a nyugati remake is tervben van, Evans pedig közben a folytatást tervezi. 8/10.
0 Comments:
Megjegyzés küldése
Mielőtt írnál, olvasd el
- Más fiókból is be tudsz jelentkezni, hogy hozzászólást írj, de ha erre nincs lehetőséged, kérlek, akkor se írj névtelenül. A legördülő listában a Név/URL-re kattintva tudsz nevet adni magadnak.
- A megjegyzésben van lehetőség html kódok használatára.
Köszönet